مقاله

نور پردازی چیست؟

نورپردازی

نور پردازی

نور پردازی را باید به چند دسته تقسیم کرد که نور پردازی نما و نور پردازی های معابر و همین طور نور پردازی داخلی ساختمان را شامل می شود.

نور پردازی داخلی چیست؟

برای نور پردازی داخلی ساختمان باید قبل از این که وارد این پرسه از کار شد,بهتر است که دوره های روشنایی را گذراند و سپس وارد این پرسه از کار شد.

نور پردازی داخلی از بهترین روش هایی است که به کمک زیبایی ساختمان اضافه می کند.

نور پردازی ساختمان را معمولا به کمک ال ای دی هایی استفاده می کنند با کمک آنها می توان بهترین شکل از نورپردازی را شکل داد.

برای نور پردازی داخلی از ال ای دی های خطی و یا ال ای دی هایی استفاده می شود که در جای کمتر و کوچکتر بیشترین بهره نوری را به ما بدهد.

داخل ساختمان هر چقدر بازی با نور بهتر انجام شود باعث می شود که احساس بهتری درون ساختمان داشته باشیم که با فناوری جدید و برنامه هایی که هست می توان بهترین بهره را گرفت.

مقایسه درجه رنگ های روشنایی در نشمین

نور پردازی بنای ساختمان چیست؟

نور پردازی های داخلی اصلی از نور پردازی هاست که با کار شدن باعث میشود جلوه ویژه به نمای داخلی و تزیین داخلی بنا می دهد ولی یکی از اصول و زیبایی کار در ساختمان نور پردازی آن می باشد.

برای نورپردازی بنای ساختمان در حال حاظر یکی از شغل های پر بازده و کاربردی در ایران می باشد به دلیل این که در حال حاظر از یک ساختمان کوچک تا برج های بزرگ در ایران همگی برای نور پردازی هم هزینه و هم زمان زیادی را به این معقوله اختصاص میدهند.

نورپردازی کردن نمای ساختمان در قالب یک برنامه و با خلاقیتی که انجام میگردد از نکاتی است باید به آن توجه شود.

نور پردازی باغ و ویلا ها هم همچنین جزو نورپردازی های اصلی ساختمان محسوب می شود که می توان یکی از شغل های پر سود و منفعت باشد برای استارت آپ های جوان.

نورپردازی معابر:

پیمانکاران برای نورپردازی معابر و نور پردازی زیر پل ها کار را از شهرداری های مناطق خود دریافت می کنند و شروع به کار می کنند که بسته به نوع کار و نوع قراداد عملیاتی نور پردازی را انجام میدهند.

یکی از زیبایی های شهر همان نورپردازی های مناطق پر بازدید دارند مانند پارک ها و مناطق عبوری.

نورپردازی شهری اصول نا نوشته ایی است که می توان به زیبا کردن شهر کمک مضاعفی کند.نمای شهر بازید و نگرشی از اصول فرهنگی آن شهر را نمایان میکنند.

نور پردازی معابر در ایران

نورپردازی نوین و مدرن در جامعه امروزی بسیار پر کاربرد و بهتر بگویم یک اصل برای شهر می باشد و باید گفت نورپردازی شهری کت و شلوار شهر شده است که اگر این موضوع انجام نشود انگار شهر لخت می باشد.

نور پردازی در مدرن ترین حالات خود نیز باید گفت بعضی از مواقع رنگ و بوی خود را از دست میدهد و جای خود را به نورپردازی سنتی میدهد.

در بعضی از شهرها معمولا باید از نورپردازی و شهر آرایی سنتی استفاده کنیم به دلیل قدمت شهر و بزرگانی که سالیان سال شهر را با آن نماد میشناختیم.

در نور پردازی باید به چندین استاندارد توجه کنیم که بستگی به فضای شهری دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *